mapa strony   |
SmodCMS

Ogłoszenia

 

 

OGŁOSZENIE
Rekrutacja uzupełniająca 2020/2021

Rodzice dzieci zakwalifikowanych do Samorządowego Przedszkola Nr 179im Szewczyka Dratewki w Krakowie  są zobowiązani do potwierdzenia woli w formie emaila na adres  przedszkole179@epoczta.pl

w dniach  od 18.06.2020 do 25.06.2020r.

Niepotwierdzenie woli w wyznaczonym terminie jest równoznaczne z rezygnacją miejsca w przedszkolu.

 

OGŁOSZENIE

Dla rodziców - Przedszkole nr 122

 

 Termin zapisów na miesiąc sierpień 2020r. dla dzieci z innych przedszkoli zostanie podany   po zniesieniu wytycznych GIS związanych z reżimem sanitarnym obowiązującym w przedszkolach
  i utrzymaniu terminów pracy przedszkoli w miesiącach wakacyjnych.

 

OGŁOSZENIE

 

Dyrektor Samorządowego Przedszkola Nr 179 im Szewczyka Dratewki w Krakowie ul. Sanocka 4, informuje, że na okres  czasowego ograniczenia funkcjonowania przedszkola w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 stawka żywienia wynosi:

 • 3 posiłki (śniadanie, II śniadanie, obiad)  - wynosi 10.00zł.
 • 2 posiłki (II śniadanie, obiad)                   - wynosi   8.00 zł.

 

OGŁOSZENIE

 Szanowni rodzice,

Dyrektor Samorządowego Przedszkola Nr 179 im. Szewczyka Dratewki  w Krakowie ul. Sanocka 4 informuje, że od 25.05.2020 r. zostanie uruchomiona rekrutacja uzupełniająca na 1 wolne miejsce  w roku szkolnym 2020/2021

Wnioski przyjmowane będą w dniach 25.05.2020 r. do 02.06.2020 roku.

 • W formie e-mail  - treść maila „ Wyrażam wolę wzięcia udziału w rekrutacji uzupełniającej mojego dziecka ………………………………... Oświadczam, że dane zawarte we wniosku są aktualne”. Jeżeli  dokumenty kandydata były składane do Przedszkola Nr 179 jako przedszkola  pierwszego wyboru.
   
 • Pozostali rodzice składają wnioski w formie scanu na obowiązujących zasadach rekrutacji i przesyłają na adres e-mail przedszkola:przedszkole179@epoczta.pl

 

OGŁOSZENIE  - ZMIANA ORGANIZACJI PRACY

Rodzicu,

 • Zapoznaj się z podstawowymi zmianami w organizacji pracy przedszkola, ograniczeniami dotyczącymi liczby dzieci mogących korzystać z usług naszego Przedszkola wynikającymi z  wytycznych Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz podyktowane warunkami lokalowymi i sanitarnymi naszej placówki.

Chcąc zgłosić dziecko, aby korzystało z usług Przedszkola w czasie epidemii COVID 19 należy zapoznać się ze szczegółowymi procedurami oraz zasadami postępowania w czasie epidemii COVID-19 w Samorządowym Przedszkolu Nr 179 im. Szewczyka Dratewki
[LINK DO PROCEDURY]

Jeżeli je akceptujesz a sytuacja rodzinna nie pozwala na zapewnienie Twojemu dziecku osobistej opieki, wypełnij WNIOSEK ZGŁOSZENIA WOLI UCZĘSZCZANIA DZIECKA i w dniach od 11.05.2020 do 13.05.2020 odeślij na adres przedszkola przedszkole179@epoczta.pl

W związku z pozyskiwaniem informacji na temat pracy rodziców Proszę o zapoznanie się z informacją administratora o przetwarzaniu danych osobowych  COVID-19 [LINK DO INFORMACJI  ]

[LINK DO POBRANIA WNIOSKU]

14.05.2020 - przysłane wnioski zostaną zweryfikowane zgodnie z wytycznymi i kryteriami zawartymi we wniosku.

Rodzice niezwłocznie zostaną poinformowani o wynikach weryfikacji.

Należy pamiętać że:

·         w pierwszej kolejności będą przyjęte te dzieci, których rodzice nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu;

·         pierwszeństwo mają dzieci  pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

NAJWAŻNIEJSZE ZMIANY W FUNKCJONOWANIU PRZEDSZKOLA

1.      PRACA POSZCZEGÓLNYCH ODDZIAŁÓW:

Zostaną uruchomione 4  sale dydaktyczne, w których może przebywać maksymalnie 12 dzieci, nauczyciel oraz pracownik obsługi.

W sali gr VI  i gabinecie logopedy  zostały utworzone izolatorium dla dzieci i pracowników.

Sale zostały przygotowane ściśle z wytycznymi sanitarno-higienicznymi: zostały usunięte wszelkie sprzęty, zabawki oraz pomoce, których nie można poddawać dezynfekcji ( dywany, pluszaki, książki, puzzle itp).

2.      ZASADY PRZYPROWADZANIA I ODBIERANIA DZIECI:

Pożegnaj się z dzieckiem w wiatrołapie, nasz pracownik zaprosi  dziecko i dokona pomiaru temperatury,poczekaj więc chwilę na wynik pomiaru.

 Jeżeli wynik pomiaru będzie w normie (temperatura graniczna 37°C) , dziecko zostanie zaprowadzone do szatni, a następnie do sali pod opiekę nauczyciela.

Rodziców z dziećmi oczekujących na wejście, prosimy o uzbrojenie się w cierpliwość i zachowanie odpowiedniego dystansu między sobą min 2 m.

W obecnej sytuacji nie musisz korzystać z czytnika kart, nauczyciel zapisze godzinę przyjścia i wyjścia Twojego dziecka.

 

OGŁOSZENIE

 

Drodzy Rodzice,

Dyrektor Samorządowego Przedszkola Nr 179 im. Szewczyka Dratewki  w Krakowie informuje, że na podstawie §18 ust. 2 pkt 2 rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach z dnia 31 grudnia 2002 r. (Dz. U. 2003 r. Nr 6 poz. 69 ze zm.) oraz za zgodą organu prowadzącego zajęcia w przedszkolu zostają zawieszone do 15 maja 2020 r.

         Dalsze informacje będą umieszczane sukcesywnie na niniejszej stronie.

    Teresa Grzesik
              Dyrektor Przedszkola

OGŁOSZENIE

SZANOWNI RODZICE

W PONIŻSZYM LINKU PRZEKAZUJEMY PAŃSTWU KOMUNIKAT WŁADZ KRAKOWA  OPUBLIKOWANY 
w Portalu Edukacyjnym Miasta Krakowa

TEMAT

W Krakowie dzieci nie wrócą w przyszłym tygodniu do przedszkoli

https://portaledukacyjny.krakow.pl/aktualnosci/239619,1812,komunikat,w_krakowie_dzieci_nie_wroca_w_przyszlym_tygodniu_do_przedszkoli.html

 

OGŁOSZENIE

Szanowni  Rodzice

Mając na uwadze komunikat Premiera RP Mateusza Morawieckiego z dnia 29 kwietnia 2020 r. w sprawie możliwości otwarcia przedszkoli od dnia 06 maja 2020 roku zwracamy się  z prośbą o informację dotyczącą konieczności korzystania Państwa dziecka z opieki przedszkola.

Zbierane informacje posłużą do zaplanowania organizacji pracy przedszkola z uwzględnieniem reżimu sanitarnego.

 

Informacje należy przekazać do  4 maja 2020 roku do godz. 12.00 pod numer telefonu: 12 655 46 18 lub e-maila przedszkole179@epoczta.pl  

 

Zgłaszając dziecko należy wziąć pod uwagę zalecenia Ministra Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego.

zamieszczone w poniższym linku

https://docs.google.com/document/d/1LolP2MMT4oim3mugaxW9pSK3pDLteDu0OTPoIWA5t40/edit?usp=sharing

 

WIRTUALNY POKAZ MODY

WIRTUALNY POKAZ MODY

pod hasłem: 
  „Kto to taki? – to w maseczkach przedszkolaki!”

Cele:

- wdrażanie dzieci do dbałości o bezpieczeństwo swoje i innych;

- pokazanie, że chodzenie w maseczce ochronnej jest nie tylko obowiązkowe ale może być modne, zabawne a nawet magiczne;

- umacnianie więzi rodzinnych poprzez realizacje wspólnych przedsięwzięć.

Warunki udziału:

ZDJĘCIE

 • ·W pokazie mody bierze udział dziecko uczęszczające do przedszkola.
 • ·Robimy dziecku zdjęcie w maseczce (najlepiej uszytej przez rodzica lub innego członka rodziny).
 • ·Na zdjęciu może być sama twarz dziecka lub cala postać w wymyślonej stylizacji.
 • ·Każde dziecko może mieć tylko jedno zdjęcie.
 • ·Na zdjęciu umieszczamy imię dziecka (np. przedszkolak trzyma karteczkę ze swoim imieniem).
 • ·Gotowe zdjęcie odsyłamy do organizatorów drogą mailową: zabki179@gmail.com
 • lub    sloneczka179p@gmail.com

ZGODY

Przesłanie zdjęcia dziecka organizatorom Wirtualnego Pokazu Mody jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na jego publikację na stronie internetowej Samorządowego Przedszkola nr 179 w Krakowie oraz na łamach gazety lokalnej „Kurier Dzielnicy XI”

POKAZ

Zdjęcia wysyłamy do dnia 03.05.2020r. - niedziela (zdjęcia nadesłane po tym terminie nie biorą udziału w pokazie).

Wszystkie zdjęcia spełniające wyżej wymienione warunki zostaną opublikowane na stronie internetowej Samorządowego Przedszkola nr 179 w Krakowie oraz niektóre z nich na łamach   gazety lokalnej „Kurier Dzielnicy XI” - jeśli się uda.

·W ramach nagrody dzieci dostaną drogą e-mailową dyplom do wydrukowania.

Liczymy na kreatywność i pomysłowość. Każdy pomysł jest dobry. Czekamy na odzew!

Organizatorzy:

Nauczyciele Samorządowego Przedszkola nr 179 w Krakowie:

Renata Bilik, Mariola Markowska

OGŁOSZENIE

Szanowni rodzice

Od dnia 27.04.2020 roku w godzinach od 8.00 do 14.00 rodzice dzieci urodzonych w 2013 roku mogą odbierać

INFORMACJĘ O GOTOWOŚCI DZIECKA   DO PODJĘCIA  NAUKI W SZKOLE PODSTAWOWEJ

 

OGŁOSZENIE

Dyrektor Samorządowego Przedszkola Nr 179 im Szewczyka Dratewki w Krakowie ul. Sanocka 4, informuje,
że  o d 01 kwietnia 2020 r. stawka żywieniowa wynosi:

3 posiłki ( śniadanie, II śniadanie, obiad )  - wynosi 8.80 zł.

2 posiłki ( II śniadanie, obiad )                   - wynosi 7,04 zł.

INFORMACJA

Informujemy, że Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna nr 3 oferuje wsparcie dla rodziców dzieci uczęszczających do naszego przedszkola. Szczegóły pomocy udzielanej przez Poradnię znajdziecie Państwo w treści pisma z poradni:

Szanowni Rodzice

Sytuacja, w której wszyscy znaleźliśmy się zaskoczyła nas, przewróciła nasze życie do góry nogami, zburzyła porządek dnia codziennego a co za tym idzie zamieszała w naszych emocjach i myślach. Teraz częściej niż zwykle odczuwamy lęk, strach, niepokój, smutek, złość, gniew, bezradność, niemoc. Te uczucia często powodują frustrację i w znacznym stopniu utrudniają prawidłowe codzienne funkcjonowanie.

W związku z tym pracownicy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 3 (która to Placówka od wielu lat współpracuje i opiekuje się przedszkolem, do którego uczęszczają Państwa dzieci)  pragną służyć Państwu swoją pomocą.  Zachęcamy i serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami (telefonicznie lub mailowo) jeśli tylko będziecie Państwo czuli i mieli taką potrzebę. Czasem zwykła rozmowa, możliwość „przegadania” sytuacji czy zdarzenia przynosi ulgę i daje siły do dalszego działania.

Zwracajcie się Państwo do nas z pytaniami, wątpliwościami i nurtującymi Was problemami.

 W miarę możliwości będziemy dla Państwa zamieszczać porady i wskazówki, które mamy nadzieję będą mogli Państwo wykorzystać, aby ta „nowa” codzienność, która stała się naszym udziałem przebiegała sprawniej i była mniej stresująca.

Pozdrawiamy wszystkich Państwa bardzo serdecznie i życzymy zdrowia

Poniżej podajemy numery telefonów oraz adres mailowy:

 • Nina Jaworska – Nieckula – pedagog, logopeda (opiekun przedszkola)   tel. 602 704 167
 • Agnieszka Dulian – psycholog                  tel.  501 507 460
 • Iwona Gerhardt – Regucka - pedagog       tel. 696 583 913
 • Jadwiga Litwin – psycholog – terapeuta   tel. 692 673 961

adres mailowy:  agnieszka.dulian@gmail.com


 

OGŁOSZENIE

Dla rodziców - Przedszkole nr 122

 

Informujemy,że przedszkole dysponuje 10 wolnymi  miejscami na miesiąc sierpień 2020r.

Datę zapisów na sierpień dla dzieci z innych przedszkoli zostaną podane w późniejszym terminie (po powrocie dzieci do przedszkoli).

                                                                                                                                           

ZAPISY DZIECI DO PRZEDSZKOLA NA MIESIĄC SIERPIEŃ 2020 r.

Dla rodziców - Przedszkole nr 122SZANOWNI RODZICE

ZAPISY DZIECI Z NASZEGO PRZEDSZKOLA NA

MIESIĄC SIERPIEŃ 2020 r. TRWAJĄ  od 01.04.2020r. do 15.04.2020r.

ZGŁOSZENIA PROSIMY PRZESYŁAĆ DROGĄ MAILOWĄ NA ADRES  przedszkole179@epoczta.pl

Z NASTĘPUJĄCYMI INFORMACJAMI : imię i nazwisko dziecka ; grupa

REKRUTACJA 2020/2021

Rekrutacja 2020/2021

Mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo Państwa i wszystkich pracowników, dyrektor Samorządowego Przedszkola Nr 179 wprowadza zmiany organizacji pracy kancelarii na system pracy zdalnej. Od poniedziałku  16.03.2020r.  przedszkole jest zamknięte. Dostępne jest wyłącznie  dla pracowników.

Bardzo proszę, aby w ramach rekrutacji na rok szkolny 2020/2021, po wypełnieniu wniosku na platformie rekrutacyjnej www.krakow.formico.pl      wydrukować go, podpisać i przesłać do przedszkola korzystając z dwóch sposobów:

 1. Zeskanowanie całego wniosku wraz z załącznikami i przesłanie na adres przedszkola przedszkole179@epoczta.pl
 2. Zapakowanie całego, podpisanego wniosku oraz załączników do zamkniętej koperty i wrzucenie jej do skrzynki na korespondencje, umieszczonej przy wejściu głównym do przedszkola ( po lewej stronie) w godzinach od 800 - 1400

Ponadto bardzo proszę o email lub kontakt telefoniczny z przedszkolem  z informacją o przekazaniu dokumentacji rekrutacyjnej.

Każdy złożony wniosek zostanie potwierdzony poprzez informację w formie telefonicznej lub e-mailowej.

Informuję, że ze wzglądu na wyjątkową sytuację, Komisja Rekrutacyjna będzie uwzględniać oświadczenie Rodziców lub kserokopię  karty szczepień jako potwierdzenie kryterium dotyczącego obowiązkowych szczepień.

Numer telefonu do przedszkola 12 655 46 18

Dyrektor Samorządowego Przedszkola Nr 179

Teresa Grzesik

 

DZIEŃ MATEMATYKI

OGŁOSZENIE

Dnia 05.03.2020r. (czwartek) w naszym przedszkolu będziemy obchodzić

DZIEŃ MATEMATYKI.

Program:

• drużynowa rywalizacja między przedstawicielami wszystkich grup,
• rozwiązywanie zadań matematycznych przez wszystkich przedszkolaków,
• zabawy taneczno-ruchowe z elementami matematyki.

Koordynatorzy:

mgr R. Bilik, mgr M. Markowska, mgr M. Wicher

 

REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA NA ROK SZKOLNY 2020/2021
dla dzieci zapisywanych po raz pierwszy

 

REKTUTACJA DO PRZEDSZKOLA NA ROK SZKOLNY  2020/2021 ROZPOCZYNA SIĘ
OD 02.03.2020 r. DO 31.03.2020r.

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE DOTYCZĄCE REKRUTACJI DOSTĘPNE SĄ POD ADRESEM:

www.portaledukacyjny.krakow.pl

 

HARMONOGRAM PRZERWY WAKACYJNEJ

 

HARMONOGRAM PRZERWY WAKACYJNEJ W SAMORZĄDOWYCH PRZEDSZKOLACH PROWADZONYCH PRZEZ GMINĘ MIEJSKĄ KRAKÓW W LIPCU I SIERPNIU 2020 r. ZNAJDUJE SIĘ POD ADRESEM:

 

www.portaledukacyjny.krakow.pl

 

REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA NA ROK SZKOLNY 2020/2021
/dla dzieci kontynuujących/

Uwaga Rodzice !!!

Termin składania deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w roku szkolnym 2020/2021r.:

Przyjmowanie deklaracji wyłącznie w dniach od 24.02.2020 r. od godz. 8.00  do 28.02.2020 r. do godz.16.00

Deklaracje będą  dostępne w poszczególnych grupach oraz w sekretariacie od 17.02.2020.

Wypełnione deklaracje, podpisane przez obojga rodziców/opiekunów prawnych, składamy wyłącznie w sekretariacie / kancelarii przedszkola.

Rekrutacja dla dzieci zapisywanych po raz pierwszy do przedszkola od 02.03.2020 do 31.03.2020

 

GRUPA V -WYJŚCIE DO MDK

OGŁOSZENIE

Dnia 21.02.2020r. (piątek) grupa "Żabek" weźmie udział w warsztatach plastycznych  w Młodzieżowym Domu Kultury im. K.I. Gałczyńskiego.

 • Bardzo prosimy o:dostosowanie ubioru do warunków atmosferycznych (wychodzimy niezależnie od pogody)
 • przyprowadzenie dzieci najpóźniej na godzinę 8:15
 • Wyjście z przedszkola około godz. 9:00

Dziękujemy,nauczycielki gr V

BAL W PRZEDSZKOLU

WSPARCIE NASZEGO PRZEDSZKOLA

DRODZY DARCZYŃCY BARDZO PROSIMY O WPISYWANIE W RUBRYCE
"CEL SZCZEGÓŁOWY"

SAMORZĄDOWE PRZEDSZKOLE NR 179 W KRAKOWIE

SPOTKANIE EDUKACYJNE

W ramach realizacji Programu "Biznes kontra smog" , /który powstał z inicjatywy firmy doradczej PwC, pod auspicjami Krakowskiego Alarmu Smogowego oraz Stowarzyszenia ASPIRE / w dniu 14.01.2020 r. od godziny 9.00 pracownicy- wolontariusze poprowadzą spotkania edukacyjne  w naszym przedszkolu, wyjaśniając czym jest smog, skąd się bierze i jak można przeciwdziałać temu zjawisku.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

UROCZYSTOŚCI PEŁNE RADOŚCI

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA UROCZYSTOŚCI Z OKAZJI DNIA BABCI ORAZ DNIA DZIADKA, KTÓRE ODBĘDĄ SIĘ  W NASTĘPUJĄCYCH DNIACH:

 • GRUPA III         20.01.2020r./PONIEDZIAŁEK/  godzina 11.00
 • GRUPA V          21.01.2020r /WTOREK/ godzina 11.00
 • GRUPA I           21.01.2020r /WTOREK/ godzina 10.00
 • GRUPA II          22.01.2020r./ŚRODA/ godzina 11.30
 • GRUPA IV        22.01.2020r. /ŚRODA/ godzina 11.00
 • GRUPA VI        23.01.2020r. /CZWARTEK/ godzina 11.00

SPOTKANIA ŚWIĄTECZNE

SERDECZNIE ZAPRASZAMY RODZICÓW NA SPOTKANIA ŚWIĄTECZNE W NASTĘPUJĄCYCH DNIACH:

GRUPA II      17.12.2019r./wtorek/ godzina 15.30
GRUPA V      17.12.2019r. /wtorek/ godzina 15.30
GRUPA III      18.12.2019r./środa/  godzina 15.30
GRUPA I        19.12.2019r /czwartek/ godzina 15.30
GRUPA VI      19.12.2019r. /czwartek/ godzina 15.30
GRUPA IV      20.12.2019r. /piątek/ godzina 15.30

WARSZTATY GRUPA V

Szanowni Rodzice!

W poniedziałek 09.12.2019r. w grupie V "Żabek" będziemy gościć muzykoterapeutkę z IGRA MUZYKA,

która poprowadzi warsztaty pt. "Muzyczne podróże małe i duże".

KONKURS PLASTYCZNY

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE RODZINNYM

"ANIOŁY I ANIOŁKI  BOŻONARODZENIOWE"

 Aby wziąć udział w konkursie należy wykonać Anioła w formie przestrzennej dowolną techniką plastyczną.

Organizator: Samorządowe Przedszkole nr 179

 Celem konkursu jest:

*zachęcanie dzieci i członków rodziny do wspólnego spędzania wolnego czasu;
*zaprezentowanie własnych wyobrażeń o postaciach Aniołów;
*wzmacnianie poczucia tożsamości kulturowej poprzez podtrzymywanie zwyczajów bożonarodzeniowych;
*rozwijanie wyobraźni przestrzennej i kreatywności.
Regulamin konkursu:

1.Konkurs jest przeznaczony dla dzieci i rodziców z Samorządowego Przedszkola Nr 179 w Krakowie.
2.Każdy z uczestników może wykonać jedną pracę konkursową.
3.Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest przyniesienie pracy konkursowej do dnia 9 grudnia 2019 roku  do  koordynatorów konkursu /gr. I lub gr. IV/ z dołączoną  metryczką, wypełnioną drukowanymi literami według następującego schematu: imięi nazwisko, wiek uczestnika, osoby współpracujące z dzieckiem.
4.Podanie danych osobowych jest dobrowolne, aczkolwiek niezbędne do uczestniczenia w Konkursie. Administratorem danych osobowych Uczestnika oraz Opiekuna, podawanych  w związku z Konkursem, jest Organizator. Dane osobowe przetwarzane będą przez Organizatora w celu przeprowadzenia Konkursu.
5.Prace konkursowe oceniane będą przez Jury pod względem zgodności z tematem i kreatywności w podejściu do tematu.
6.Organizator zastrzega sobie prawo nieodpłatnego reprodukowania prac konkursowych.
7.Zgłoszenie pracy do konkursu jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na jej przekazanie na KIERMASZ ŚWIĄTECZNY organizowany na terenie przedszkola przez Radę Rodziców.
8.Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się 13 grudnia 2019 roku. Udział w  konkursie jest równoznaczny z akceptacją regulaminu

Koordynatorzy: Katarzyna Krasny, Urszula Rybałtowska, Anna Doktorowicz

WYCIECZKA GRUPA III - "PUCHATKI"

W dniu 10.12.2019r./wtorek/ zapraszamy dzieci  z grupy III -„Puchatki” na warsztaty edukacyjne  do Muzeum Etnograficznego  w Krakowie.

Tematem przewodnim warsztatów będzie: „CZAS NIECODZIENNY –BOŻE NARODZENIE”

 • Wyjazd  o godzinie 9.30
 • Planowany powrót ok. godziny 1230

W programie:

Dzieci dowiedzą się -Co wspólnego ma pająk z Bożym Narodzeniem? Jak wyglądają i do czego służyły opłatkowe światy? Wzbogacą wiedzę  o zwyczajach wigilijnych, o bożonarodzeniowych tradycjach, o znaczeniu wigilijnych barw, smaków i zapachów. Będziemy tworzyć tradycyjną ozdobę na choinkę.

 • Koszt biletu za zajęcia edukacyjne w muzeum pokrywa przedszkole
 • Przejazd busem – koszt przejazdu pokrywają  rodzice

Uwaga:
Prosimy, aby każde dziecko miało plecaczek z chusteczkami do nosa oraz małą butelkę z wodą/ bułka z p-la/

Rodzice, których dzieci posiadają Kartę Dużej Rodziny, lub Krakowską Kartę Miejską 3+ prosimy   o „wypożyczenie” jej w tym dniu i przekazanie nauczycielowi z grupy dziecka.

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

ZAPRASZAMY WSZYSTKIE DZIECI
NA SPOTKANIE Z ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM W CZWARTEK  5 GRUDNIA

SPOTKANIE  Z GÓRNIKIEM

6 grudnia, w piątek  nasze przedszkolaki wezmą udział w spotkaniu edukacyjnym
Dzień Górnika organizowanym przez Kopalnię Soli „Wieliczka”

 W trakcie interaktywnego  spotkania z dziećmi pan górnik opowie o tajnikach pracy w kopalni i przybliży wielickie legendy,  propagując  górnicze tradycje.

Podczas zajęć najmłodsi poznają również galowy strój górnika oraz elementy stroju roboczego, dowiedzą się między innymi jakie znaczenie ma kolor pióropusza w górniczym czako oraz do czego jest wykorzystywana sól w życiu codziennym.

 • Godz. 11.30 – spotkanie dla grup I,II,VI
 • Godz. 12.00 – spotkanie dla grup III,IV,V

ANDRZEJKI

W CZWARTEK 28 LISTOPADA  SERDECZNIE ZAPRASZAMY  WSZYSTKIE DZIECI NA

                                             ANDZEJKOWE ANIMACJE

Dzieci poznają  polską tradycję ludową związaną z tymi świętem, nie zabraknie wróżb, ciekawych zabaw i oczywiście tańca.

PRZEBRANIA WEDŁUG UZNANIA

SPOTKANIE EDUKACYJNE  ZE STRAŻĄ MIEJSKĄ

 Spotkanie ze Strażą Miejską w naszym przedszkolu „Bezpieczna droga do przedszkola”

W środę, 27 listopada odbędzie się spotkanie ze strażnikiem miejskim z dziećmi z grup III, IV i V. Wykorzystując zestaw edukacyjny „Autochodzik”, strażnik nauczy  najmłodszych prawidłowych zachowań na drodze.

Spotkanie z młodszymi grupami odbędzie się w styczniu.

 KINO Z BATERIE - GRUPA III "PUCHATKI"

 

W DNIU 22.11.2019r./PIĄTEK/ W  RAMACH AKCJI „KINO ZA BATERIE”   ZAPRASZAMY   DZIECI 
                                 Z GR. III „PUCHATKI”  
DO  CINEMA CITY –BONARKA NA PREMIERĘ  BAJKI  PT.:

„KRAINA LODU 2”

Środek transportu- MPK – linia autobusowa miejska 

Wyjście z przedszkola : godzina 9.00  / w tym dniu prosimy o przyprowadzenie dziecka do godziny 8.30./

Prosimy aby dzieci były ubrane stosownie do pogody, wyposażone w mały plecaczek z chusteczkami do nosa oraz małą butelką z wodą.

UROCZYSTE OBCHODY "DZIEŃ MAŁEGO POLAKA"